Windows 10 için en iyi 17 ücretsiz tema

Şaşırtıcı derecede çok sayıda kişisel bilgisayar kullanıcısı masaüstü arka planlarını değiştirmez. Bana inanmıyor musun? Bir dahaki sefere ofiste veya kafede olduğunuzda başka birinin dizüstü bilgisayarına bakın.

Arka planı değiştiren kişilerin çoğu, standart işletim sistemi görüntülerinden birini kullanır. Ayrıca oldukça sıkıcı. Neden yeni ve farklı bir şey denemiyorsunuz? Şu anda kullanabileceğiniz bir dizi Windows 10 masaüstü teması hazırladık.

GreyEve

Bize göre karanlık bir tasarımdaki duvar kağıtları havalı görünüyor. Ayrıca, parlak ışık temalarına göre gözle görmek daha kolaydır.

Bir kazanan seçmenin zor olduğu pek çok karanlık tema var. Ancak, GreyEve'i seviyoruz. DeviantArt Gallery'den bir ZIP dosyasında indirebilirsiniz.

Dosyayı şu konuma taşıyın:

  • % USERPROFILE% \ AppData \ Local \ Microsoft \ Windows \ Themes

Ardından Ayarlar → Kişiselleştirme → Temalar'ı seçin ve listeden GreyEve'i seçin.

Hover Dark Aero

Tabii ki koyu ve siyah temalar arasında pek bir fark yoktur. Ancak Hover Dark Aero, GreyEve'e kıyasla daha fazla siyah ve daha az gri kullanır.

Bu temayı kullanmadan önce, Windows 10 için UXThemePatcher'ı yüklemeniz gerekir. Ardından temanın bir kopyasını DeviantArt'tan indirin.

İndirme tamamlandığında, klasörün içeriğini aşağıdaki adrese taşıyın:

  • % windir% / Kaynaklar / Temalar

ayarlara gidebilir ve yeni bir görünüm uygulayabilirsiniz.

Windows XP

Elbette her zaman eski XP işletim sistemini kullanmamalısınız. Desteği çoktan kesildi ve gerçek bir güvenlik kabusu. Ve daha yeni işletim sistemlerine kıyasla ciddi fırsatlar yok. Ancak Windows XP temasının yardımıyla Windows 10'u görsel olarak ona benzer hale getirebilirsiniz.

macDock

macOS işletim sisteminin en ünlü öğesi Doc'tur. Bu alt çubuk, sık kullanılan uygulamalara hızlı erişim sağlar. Windows görev çubuğu da benzer şekilde çalışır. Ancak elma tarzı çizimleri seviyorsanız, macDock denemeye değer.

Adından da anlaşılacağı gibi, tema ekranın altına bir Dock ekler. Mevcut görev çubuğunun yerini alacak. Dock'u, görmek istediğiniz uygulama simgelerini gösterecek şekilde özelleştirebileceksiniz.

Tema, birçok kullanıma hazır uygulamayla birlikte gelir: Widget, Launchpad, Siri, Finder, Exposé ve diğerleri. Ayrıca bir sürükle ve bırak arayüzü ve üç dış görünüm vardır.

Penumbra

Koyu renkleri sever misiniz? Ardından Penumbra'ya dikkat edin. Bu güzel karanlık tema, sistemi orijinal yapar ve özellikle geceleri ilginç görünür. Burada zıt veya rahatsız edici renkler bulamazsınız. Nötr yumuşak bir palet kullanılır.

Seda

Seda DeviantArt'ın bir başka karanlık teması. Penumbra'nın aksine, daha açık gri bir tonu vardır. Bu, arayüzü pürüzsüz ve hatta yatıştırıcı hale getirir. Ayrıca hoş bir koyu gri tasarımda bir bağlam menüsü elde edersiniz.

Arc

Arc temel siyah beyaz tema üzerinde çeşitli varyasyonlar içerir. DeviantArt'tan bir simge paketi içerir.

​​​​

Windows 95

Gerçek bir klasik denemek ister misiniz? Temel bilgilere geri dönün - bu konuyu bu şekilde arayabilirsiniz. Sanki eski Windows 95'e dönüyor gibisiniz, ancak modern bir işletim sisteminin işlevselliği ile. Dikdörtgen düğmeleri ve katı gri pencereleri tekrar görmek ister misiniz? O zaman sadece bu temayı yükleyin. Bir dizi simge ve simge içeren tematik bir paket SilentSamPixelArt ile organik olarak tamamlanır.

Basitleştir 10

Basitleştir 10 aslında ortak bir estetiği paylaşan Windows 10 temalarının bir koleksiyonudur. İşletim sistemi arayüzünü basitleştirirken daha karmaşık hale getirirler. Dekorasyon için gri ve beyazın farklı çeşitleri kullanılır. Simplify 10, pencere kontrol düğmelerinin görünümünü değiştirmenize de olanak tanır.

LAB

Bu Lab temasının ana görsel özelliği, her pencerenin üstünde uzanan geniş siyah bir çubuktur. Aynı zamanda arayüz beyazın eklenmesiyle açık gri tonlarda yapılmıştır. Şerit kontrastı vurgular.

Mac OS X El Capitan

Adı kendisi için konuşur. OS X El Capitan size bir Windows 10 bilgisayarda Mac OS X deneyimini sunar. Bu, Apple işletim sistemi ile size değerli bir deneyim yaşatacak en iyi dış görünümlerden biridir.

Flattastic

Flattastic minimalizm ve çarpıcı görünümü birleştiren en iyi temalardan biridir.16 versiyon içerir: Her biri Flattastic Light temasının 8 versiyonu ve Flattastic Dark temasının 8 versiyonu.

Diversityx VS

Diversityx VS PC veya dizüstü bilgisayarınıza çarpıcı bir klasik görünüm verir. Geceleri çalışan insanlar bu karanlık yarı saydam arayüze bayılacaklar. Göze hoş geliyor ve kullanımı kolay.

Ubuntu SkinPack

Ubuntu Dış Görünüm Paketi, Windows deneyiminizi tamamen değiştirecek ve Ubuntu işletim sistemini kullanarak size değerli bir deneyim sağlayacaktır.. Bu yazılımın işlevlerinin çoğu kullanıcı tarafından özelleştirilebilir. Örneğin, klavye kısayollarını, renkleri ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Vanilya

Bir başka güzel ve sade tema. Arka planda, ekran bulutlu mavi bir gökyüzü görüntüler. Arabirim Vanilla herhangi bir bulut hizmetine benzer.

FFox Teması

Güncellenmiş bir masaüstü stiline ihtiyacınız varsa, FFox teması aradığınız şey olabilir. Gerçekten harika görünüyor. Siyah ve turuncunun kombinasyonu harika bir izlenim yaratıyor.

Ades Teması

Listeyi kapatmak, Windows 10 için başka bir karanlık temadır. Ades Teması çeşitli gri tonları kullanır ve biraz farklı renk. Genel olarak, her şey katı ve hatta biraz fantastik görünüyor. Bu, daha fazla çeşitlilik arayan PC veya dizüstü bilgisayar kullanıcıları için başka bir ilginç seçenektir.

.