Wi-Fi Sinyalini Artıracak 5 Uygulama.

Önce boş umutları bir kenara bırakalım. Uygulama aracılığıyla sinyali yapay olarak yükseltmek mümkün değildir. Size bunu vaat eden programların çoğu, yalnızca mobil İnternet'i veya Wi-Fi'yi açıp kapatır ve ayrıca bağlantıyı geri yüklemek için iyi bilinen diğer sahtekarlıkları da yapar.

Yani sadece bir uygulama olarak tasarlanmış bir sinyal açma/kapama anahtarıdır. Ancak, kendi başınıza çözebileceğiniz sorunları belirlemenize yardımcı olacak programlar vardır. Bu makaledeki sinyali yükseltmenin diğer yollarının yanı sıra onlar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

GlassWire

GlassWire, cihazınızın tüm ağ bağlantılarını ve ayrıca gönderip aldığı tüm verileri gösterir. Bu, veri hızları düşük ancak sinyal gücü iyi olanlar için faydalı olacaktır.

GlassWire, verilerinizi kötüye kullanan uygulamaları tespit etmenize yardımcı olabilir. Bu size sinyali neyin düşürdüğünü söylemez, ancak tam olarak neyin yavaşladığını ve koordine olmayan bağlantılar kullandığını söyleyebilir."Keşifinize", ücretsiz sürümü yüklü uygulamalar tarafından kullanılan tüm verileri görüntülemenize izin veren GlassWire ile başlamanızı öneririz.

Ağ Hücresi Bilgisi

Ağ Hücresi Bilgisi en yakın baz istasyonunu bulmanıza yardımcı olur. Kötü bir sinyalin kuleye olan uzaklığı da dahil olmak üzere birçok nedeni olabilir. Ağ Hücresi Bilgisi, kulelerin yerini gösterir, böylece ne kadar uzakta olduklarını görebilirsiniz. GSM'i destekler ve ayrıca iki SIM kartla nasıl çalışacağını bilir.

OpenSignal

OpenSignal Ağ Hücresi Bilgisine çok benzer. En yakın 3G, 4G/LTE ve 5G kulelerini gösterir. Ancak, Wi-Fi ağlarıyla da çalışır. Başka bir deyişle, OpenSignal bağlanabileceği her şeyi bulabilir.

Uygulama çeşitli nedenlerle en iyi olarak adlandırılabilir. Bunun ana nedeni, OpenSignal'in Rusya'daki dört ana operatörden gelen sinyalleri karşılaştırması ve hangisinin dairenizde en iyi sonucu verdiğini belirlemesidir. Sinyal gücünü gösteren bir kapsama haritası da vardır. Sonuç olarak, burada gerçekten yavaş ağın nedenini belirlemenize izin veren birçok özellik var, bu da bu uygulamayı en iyilerden biri yapıyor.

WiFi Analizörü

Akıllı telefonlar için birçok Wi-Fi analizörü vardır. WiFi Analyzer'ı tercih ediyoruz çünkü bu: sezgisel, sık güncellenen ve iyi iş çıkarıyor.

WiFi Analyzer, yalnızca evinizdeki değil, yakındaki evlerden gelen sinyal gücünü de gösterir. Ağ tıkanıklığı hakkında tam bir anlayışa sahip olacaksınız. Bu sayede yönlendiricinizi, İnternet hızıyla ilgili sorunu çözebilecek daha az sıkışık kanallar üzerinden veri iletecek şekilde yapılandırmak mümkün olacaktır.2.4Ghz ve 5Ghz ağları desteklenir.

IP Araçları

Play Store'da bu türden birkaç uygulama var, ancak uygun bir fiyata IP Araçları seçtik ve harika işlevsellik... Port tarayıcı, wifi tarayıcı, DNS arama, ana bilgisayar IP dönüştürücü gibi birçok işlevi vardır.

Buradaki işlevsellik, bir akıllı telefondaki standart ağ araçlarından daha geniştir, bu nedenle ağın neden olması gerektiği gibi çalışmadığını anlamak daha kolay olacaktır (en azından Wi-Fi). Profesyonel sürüm 3 dolara bir kez satın alınır.

Yönlendirici uygulamanız

Birçok modern yönlendirici Linksys, Netgear, TP-Link ve diğer OEM'lerin, ayarları yönetmeye yardımcı olabilecekleri için çok yararlı olan kendi uygulamaları vardır. Örneğin, bir Linksys yönlendiricim var ve DNS'yi varsayılan olan yerine 1.1.1.1 olarak değiştirmek için resmi uygulamayı kullandım, bu da web sitesinin yüklenmesini hızlandırabilir.

Mağazadan bir sinyal güçlendirici satın alın

Bazen tek yardım ek ekipmandır. Amplifikatör, evinize kurduğunuz bir ekipman parçasıdır. OEM'den bir sinyal alır ve stabilize eder. Çoğu çevrimiçi beyaz eşya mağazasında bu tür cihazlar bulunur.

Amplifikatörler genellikle çok pahalı değildir ve nasıl doğru şekilde yapacağınızı bilmiyorsanız kurulumda size yardımcı olabilirler. Bu, evinizdeki herhangi bir zayıf sinyali dönüştürmeye yardımcı olur, ancak dışarıda veya çevresinde çalışmaz.

Ayarları inceleyin

Bazen akıllı telefonunuzda sinyali engelleyen ayarlar olabilir. Örneğin benim bölgemde 5G kapsama alanı oldukça zayıf.5G'yi kapatıyorum ve ağ çok daha güçlü 4G LTE'ye geçiyor. Bu yalnızca pil gücünü korumakla kalmaz, aynı zamanda indirme hızını da hızlandırır. Deneyebileceğin şey bu. Birçok cihaz, 5G ve 4G LTE arasında geçişe izin verir.

Ayrıca evinizde 2,4Ghz ve 5Ghz bağlantınız varsa ona bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Ancak, farklı cihazların farklı ayarları olduğundan bu çok genel bir öneridir. Örneğin, Samsung cihazları, indirme hızlarını artırmak için Wi-Fi ve mobil internet üzerinden aynı anda dosya indirebilir. Samsung ile kıyaslandığında böyle bir özelliğin olmaması nedeniyle birçok cihazın indirme hızı yavaş görünebilir.

Uygun ayarları bulmak için telefonlarınızdaki ağ ve Wi-Fi ayarlarını dikkatli bir şekilde karıştırmanızı öneririz. Endişelenmeyin, bu şekilde herhangi bir zarar vermezsiniz, ancak başlangıçta yapılan ayarların ekran görüntüsünü almak daha iyidir, böylece bir şey olursa onlara geri dönebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun antenini kontrol edin

Bazı cihazların antenleri daha zayıftır. İlginç bir şekilde, ZTE Axon 7, LG V20'den daha zayıf bir sinyale sahip. Aynı zamanda, Samsung Galaxy Note 10, LGV60'tan (bir çubuk) daha güçlü bir sinyale sahiptir. Cihazın modemi SoC'ye bağlı olduğundan her Snapdragon 865 cihazı aynı modemi kullanır.

Bununla birlikte, bir akıllı telefonun ağı diğerinden daha kötü alması gerçeği, örneğin cihazın tasarımı ve anten gibi birçok faktörden kaynaklanmaktadır. Akıllı telefonunuzu değiştirmek veya bir sinyal amplifikatörü satın almak dışında bununla yapabileceğiniz çok az şey var. Genellikle fark o kadar büyük değildir, ancak bu başlangıçta zayıf internet ile birleştirilirse, dikkate değer.

Operatörü değiştir

Bazı durumlarda, yavaş İnternet hızını bir şekilde düzeltmek oldukça zordur. Örneğin bu, zamanının çoğunu bodrum katlarda geçiren kişiler için geçerlidir. Ya da baz istasyonu olmayan yerlerde yaşayanlar. Ya da belki mesele, sinyali zayıf bir şekilde ileten evin malzemelerindedir. Bu durumda tek seçenek alternatif bir operatör aramaktır.

Gerçekten iyi bir operatörünüz varsa ancak ikamet ettiğiniz yerde çok az kule varsa ne yapmalısınız? Bu genellikle tüm operatörlerde olur. Bazı alanlarda daha az odaklanma nedeniyle daha zayıf sinyaller vardır. Daha güvenilir bir internet bağlantısı için, size en uygun olanı seçmek için yukarıda açıklanan OpenSignal uygulamasınıkullanarak bölgenizdeki kapsama haritasına göz atmaya değer.

.