Rusça bir arayüze sahip diskleri yazmak için 5 ücretsiz program.

USB bellekler ve bulut depolama ana depolama yeri haline gelse de, CD / DVD için hala bir uygulama alanı var. Windows'un yerleşik bir disk yazma işlevi vardır, ancak yalnızca temel işlevleri sağlar. Ek ayarlar gerekiyorsa, üçüncü taraf bir geliştiriciden bir program yüklemek daha iyidir. En uygun yardımcı programları seçmek için üç kriter seçtik: kullanım kolaylığı, hızlı yazma hızı ve istikrarlı performans.

Bu noktalara, kullanıcı incelemelerine ve profesyonel incelemelere dayanarak, Windows için en iyi yazma yazılımlarının bir listesini derledik. Tüm yazılımlar tamamen ücretsiz olduğu ve Rusça bir arayüze sahip olduğu için pahalı programlara, örneğin Nero Burning ROM'a para harcamanıza gerek yoktur.

CDBurnerXP

CDBurnerXP, premium sürümleri veya kısıtlamaları olmayan tamamen ücretsiz bir yazılımdır. Hem kişisel hem de ticari kullanım için kullanılabilir. Adından korkmayın, Windows'un tüm sürümlerinde harika çalışıyor.

CDBurnerXP, hem normal dosyaları hem de sesi, videoyu ve ayrıca ISO görüntülerini yazabileceğiniz DVD, CD ve Blu-ray yazmak için gerekli tüm araçları sunar. Her kayıt türü için ek ayarlar vardır. Çift katmanlı diskler için destek vardır.

Program, müzik kaydederken gerekli olabilecek biçimlerin çoğunu (MP3, AAC, OGG, WAV, FLAC, ALAC) destekler. Parçalar arasında duraklama olmadan kayıt (bir kerede disk modu), M3U veya WPL çalma listelerinin içe aktarılması veya Nero (NRA) ve ReplayGain ses projelerinin (tüm parçalar çalınırken aynı ses seviyesi) desteği vardır.

CDBurnerXP ayrıca kendi oluşturma ve hazır ISO görüntülerini yakma özelliğini de içerir - bu, örneğin Windows veya Ubuntu işletim sistemleri gibi önyüklenebilir diskler oluşturmak için yararlı olabilir. Gerekirse, bin dosyaları ISO'ya dönüştürülebilir. CD / DVD'yi ISO dosyası olarak kaydetmek de mümkündür. Gerekirse, hızlı veya tam veri temizleme kullanabilirsiniz. Bir arıza işlevi vardır: büyük miktarda veriyi birden çok diske yerleştirme.

Diskin arkasına yazdırmak için yerleşik LightScribe kapak resmi yardımcı programı. Elbette, sürücünüz bu teknolojiyi desteklemelidir. Kayıttan sonra kaydedilen verilerin bir kontrolü vardır. Çoğu IDE, USB, Firewire ve SCSI sürücüsü desteklenir. Komut satırından çalışmak da mümkündür!

ImgBurn

ImgBurn, çoğunlukla ISO dosyalarını CD veya DVD'ye yazmak için kullanılan ücretsiz bir araçtır. BIN, IMG, MDS, CUE ve NRG dahil olmak üzere çok çeşitli biçimler desteklenir. Çift katmanlı DVD'ler için birden fazla görüntü kaydetmek ve bölmek için bir kuyruk sistemi vardır.

Ancak ses ve video (MP3, MP4, WAV, FLAC, OGG, M4A) dahil olmak üzere standart dosyaları DVD'ye yazmak için de kullanılabilir. Ancak, bu dosyalar için özel bir arayüz veya ayar yoktur.

Unicode desteği vardır, böylece dosya adında Rusça harfleri güvenle kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak, arayüz İngilizce olacaktır, Rusça'ya çevirmek için, program indirme sayfasında ayrı bir russian.zip dosyası indirin, sıkıştırmayı açın ve C: \ Program Files \ ImgBurn \ Languages ​​​​klasörüne kopyalayın.

Ashampoo Burning Studio Free

Müzik severler, otomatik olarak müzik CD'lerinden parça ayıklayabilme özelliği nedeniyle Ashampoo Burning Studio Free'yi sevecek. parça tanıma. MP3, WMA ve WAV, olası tüm kalite seviyelerinde kaydetme biçimleri olarak desteklenir. Yerleşik normalleştirme, tüm parçalarda aynı ses seviyesini elde etmenizi sağlar ve yerleşik oynatıcı yardımıyla doğru olanları seçmek için her parçayı dinleyebilirsiniz.

ISO dosyalarıyla çalışmak, özellikle sistem yöneticileri arasında oldukça sık gerçekleşir. Ashampoo Burning Studio, disk görüntüleri oluşturmayı ve yazmayı kolaylaştırır. Program kendi ASHDISC formatına ek olarak ISO ve CUE/BIN'i de destekler.

Program ücretsiz olmasına rağmen, kurulum sırasında girmeniz gereken bir lisans anahtarı almak için e-posta adresinizi vermeniz gerekecektir. Bu, size yıllarca hizmet edecek ücretsiz bir program için küçük bir fedakarlıktır. Programın ücretli sürümü, diskin yüzeyi çizildiğinde bile okunacak verileri yazmanıza olanak tanıyan çizilme korumasına sahiptir!

Ücretsiz BurnAware

BurnAware, fotoğraf, belge, müzik ve video gibi her türlü dosyayı CD'ye yazmanıza, DVD ve Blu-ray. Uygulama ayrıca, daha sonra bir DVD oynatıcıda veya Xbox One veya PS4 gibi oyun konsolunda oynatılabilecek video diskleri oluşturma yeteneğine de sahiptir.

BurnAware ile ayrıca önyüklenebilir veya çok oturumlu diskler oluşturabilir, ISO görüntüleri oluşturup yazabilir, diskleri kopyalayabilir, ses parçalarını çıkarabilir ve çizilmiş disklerdeki verileri kurtarabilirsiniz.

BurnAware, standart seçeneklere ek olarak, BOOT ayarları, UDF bölümü, ISO sınırları, parçalar için CD-Text, bayt kontrolü, doğrudan kopyalama ve çok daha fazlası gibi birçok ek seçenek sunar.

Free Audio CD Burner

Ses CD'leri oluşturmak için basit bir programa ihtiyacınız varsa, o zaman program Free Audio CD Burner şunları yapabilir: iyi bir seçenek ol. Herhangi bir müzik çalar için, örneğin bir stereo sistemi veya bir araba radyosu için disk yazmanıza olanak tanır. Yazma için Windows işletim sisteminde yerleşik IMAPI motoru kullanılır.

Yardımcı program çok sayıda ses formatını destekler: mp3, wav, flac, amr, ac3 ve diğerleri. İki kayıt yönteminden birini seçebilirsiniz: TrackAtOnce - program parçaları birer birer, sonlandırmadan kaydeder, bu da gelecekte başka dosyalar eklemenize izin verir, DiscAtOnce - kayıt gerçekleşir ve ardından sonlandırma, eklemeyi imkansız hale getirir veya bir dosyayı silin.

Program ayrıca MP3 ve WMA dosyalarını gerçek zamanlı olarak çözebilir. Bu sayede, dosyaların ara sıra bilgisayarınıza kopyalanması gerekmediğinden HDD'de yerden tasarruf edebilirsiniz.

.