Parça numarasına göre posta öğelerini takip etmek için 8 uygulama.

Çevrimiçi alışveriş uygundur, ancak farklı çevrimiçi mağazalardan çok sayıda alışveriş yaparken siparişleri takip etmek zordur. Farklı sitelerde birden fazla alışveriş yaparsanız, birkaç teslimat hizmeti olabilir: Rus Postası, Fedex ve DHL.

Her biri takip için bir takip numarası sağlar, ancak sitelerinin özellikle telefonda kullanılması sakıncalıdır. Neyse ki, akıllı telefonunuzdan istediğiniz bilgiyi almanın birçok yolu var. Teslimat hizmetlerini birkaç kez manuel olarak kontrol etmek yerine, bunu otomatik olarak yapacak bir uygulamayı indirebilirsiniz.

17Track

Adı alışılmadık gelse de, bu harika bir uygulama.500'den fazla nakliye şirketi için destek var ve tek bir tıklamayla tüm parsellerin durumunu güncelleme. Servise kaydolursanız, girilen tüm bilgiler kaydedilir ve tekrar girmenize gerek kalmaz.

Özelleştirilebilir bir widget, parsellerle ilgili tüm mevcut bilgileri akıllı telefonunuzun ana ekranında görmenizi sağlar. Bu uygulama, Rusça da dahil olmak üzere 30'dan fazla dili desteklediği için gerçekten küreseldir. Bir paketin durumu her değiştiğinde, 17Track anında bir anında iletme bildirimi ve bir e-posta gönderir.

Android ve iPhone için kullanılabilir.

ParcelTrack

ParcelTrack, panodan otomatik takip numarası algılama ve posta almak için benzersiz bir e-posta adresi gibi birçok kullanışlı özelliğe sahip basit bir toplu izleyicidir.. İş e-postanızı kullanarak, bu adrese bir bildirim gönderme e-postası iletebilirsiniz - ParcelTrack parça numarasını otomatik olarak bu adresten alır ve izlemeye başlar.

İzlenen paketlerden herhangi birine tıklarsanız, tüm durum güncellemelerinin ayrıntılı bir listesi ile birlikte geçmişin ve mevcut konumun bir harita görünümü gösterilecektir. ParcelTrack'i kullanmak ücretsizdir. Ancak, push bildirimleri, platformlar arası senkronizasyon, barkod tarayıcı ve daha fazlası gibi özelliklerin kilidini açmak için 3 ABD doları karşılığında bir kerelik kilit açma işlemi yapmanız gerekir.

Android ve iPhone için kullanılabilir.

Teslimatlar

Teslimatlar, dünyanın her yerinden onlarca kutunun geldiği tatillerde en çok kullanılan uygulamalardan biridir.iPhone veya iPad'inizin panosunda zaten bir takip numaranız varsa, bu numara otomatik olarak Takip Paketi Ekle formunda görünecektir. Anında iletme bildirimlerinin yanı sıra, geçiş halindeki parsellerin hızlı kontrolü için bir pencere öğesi vardır.

Bu önemsiz gibi görünse de, Teslimatlar, taşıyıcı markasına bağlı olarak teslimatı renge göre kodlar. China Post, UPS veya diğer taşıyıcılardan ne geldiğini hemen anlayabilirsiniz. Bu arada, Rus Postaları, EMC, Boxberry, CDEK, Business Lines ve diğerleri dahil olmak üzere 300'den fazla posta hizmeti desteklenmektedir.

Teslimatlar'a Takvim uygulamasına erişim izni verirseniz, beklenen teslimat tarihleri ​​bir etkinlik olarak eklenecektir. Ayrıca bir Mac sürümü de vardır, böylece paketleri tüm cihazlardan (Apple Watch dahil) takip edebilirsiniz. Ancak başvuru ücretli ve 379 rubleye mal oluyor.

Yalnızca iPhone için kullanılabilir.

Parsel

Parsel uygulaması, her şeyin ücretsiz olduğu freemium iş modeline göre çalışır, ancak daha fazlasını takip etmek için yılda 2 $ ödemeniz gerekir. Aynı anda 3 koliden fazla ve ayrıca reklamları kaldırın.

Satıcıdan paketinizin gönderildiğine ve bir takip numarası belirtildiğine dair bir e-posta alırsanız, Parsel otomatik olarak takip için ekleyecektir. Her paketin durumunu hızlı bir şekilde öğrenebileceğiniz özel bir simgesi olacaktır ("taşınıyor" veya "teslim edildi").

Ayrıca, panonuzda zaten bir takip numaranız varsa otomatik olarak doldurulacak olan takip numaralarını manuel olarak da girebilirsiniz. Ücretsiz sürüm, bir seferde yalnızca üç paketi izler, bu da tatillerde oldukça işe yaramaz. Ancak aynı anda çok fazla şey sipariş etmezseniz, Parsel sınırlamalarla bile gayet iyi çalışır.

Yalnızca iPhone ve macOS için kullanılabilir

AfterShip Paket İzleyici

AfterShip Paket İzleyici başka bir ücretsiz izlemedir Android ve iOS'ta çalışan uygulama. Birçok özelliği, birçok teslimat hizmeti desteği, modern tasarımı ve açılır bildirimleri vardır. Ayrıca pakette, gönderinin ayrıntılarını otomatik olarak kaydedecek bir QR kod tarayıcı işlevi de vardır. Amazon hesabınızı bağlamak ve bu çevrimiçi mağazadan yapılan satın alma işlemlerini takip etmek mümkündür. Ancak bu yalnızca Amerikan Amazon hesaplarıyla çalışır.

Bir paket gönderiyor olmanıza veya almak üzere olmanıza bakılmaksızın, AfterShip Paket Takibi, teslim edilene kadar her paketi takip edebilir. Tek yapmanız gereken takip numarasını ve kurye servisinin adını eklemek.

Android ve iPhone için kullanılabilir.

Arrive

Arrive, iPhone için güzel tasarlanmış bir paket takip uygulamasıdır. Gmail kullanıcıları için, başlamanın en iyi yolu, e-posta hesaplarıyla Arrive uygulamasında oturum açmaktır. Giriş yaptığınızda, Arrive otomatik olarak e-postanızdan aktif takip numaralarını görecektir.

E-posta geçmişinize Arrive erişimi vermek istemiyorsanız, takip numaralarını kopyalayıp uygulamaya yapıştırabilirsiniz, gerisini o halleder.400 teslimat hizmeti desteklenmektedir. Gerçek zamanlı bir harita güncellemesi, paketin mevcut durumunu ve tahmini varış zamanını gösterecektir.

Yalnızca iPhone için kullanılabilir.

​​​​

Dilim

Dilim, alışveriş için bütün bir ekosistemdir. Paketleri takip eder, fiyat düşüşlerini bildirir ve ürün incelemelerini gösterir. Parça numaralarını otomatik olarak almak için e-posta senkronizasyonunu destekler. E-posta hesabınıza bağlandığınızda, uygulama yalnızca mevcut olanları değil, tüm satın alma geçmişinizi bulur. Birkaç yıl önce satın aldığınız şeyleri görmek harika (bazılarını hatırlamıyorum bile).

Teoride kulağa harika geliyor, ancak net bir gizlilik politikasına sahip olmalarına rağmen bir şirketin e-postalarına erişmesine izin vermek tehlikelidir. Gmail için OAuth desteği var, ancak iCloud ile onlara şifrenizi söylemelisiniz. Paranızı nelere harcadığınızı takip etmeniz ve elektronik fatura tutmanız sizin için önemliyse, Slice'ı deneyin.

Android ve iPhone için kullanılabilir.

Teslimatlar Paketi İzleyici

Teslimatlar Paketi İzleyicisi, iOS için Teslimatlar ile karıştırılmamalıdır, düzinelerce teslimat hizmetini ve anında iletme bildirimini destekler.iPhone'daki karşılığı gibi, Deliveries on Android de sınıfının lideri bir paket takip uygulamasıdır.iPhone'daki benzer bir uygulama ile aynı yetenekleri kopyalar.

Uygulamayı başlatmadan paketinizin şu anda nerede olduğunu ve yaklaşık teslimat tarihini gösterebilen widget'lar vardır. Paketin Google Haritalar aracılığıyla ek takibi, işlevsel olduğu kadar harika: paketin şu anda nerede olduğunu ve yarın nerede olacağını görebilirsiniz. Teslimat durumunun her güncellemesinde - bir anında iletme bildirimi gönderilir.

Yalnızca Android için kullanılabilir.

.