Android telefonlar için 8 gamepad.

Tetris, FarmVille ve Pac-Man klonlarının Google Play Store'un zirvesinde olduğu günler geride kaldı. Bugün, Google'ın işletim sistemi, bazı ev konsollarına rakip olan geniş bir oyun kütüphanesine sahiptir. Grand Theft Auto koleksiyonlarından Geometry Wars 3, Minecraft, Hearthstone ve oyunların yeniden düzenlenmiş sürümleri - artık akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz budur. Ve telefonunuzdan oynuyorsanız, bunu yapmak için bir gamepad kullanmak isteyebilirsiniz. Bugün onlar hakkında konuşacağız!

Dokunmatik ekranlarla tüm oyunlar eşit derecede iyi çalışmaz. Tomb Raider ve Geometry Wars 3'ün bir kontrol cihazının varlığı ile oluşturulan remastered versiyonları, fiziksel butonlara çok daha iyi tepki veriyor. Vice City sokaklarında veya Croft Malikanesi koridorlarında dolaşan herhangi bir oyuncu size şunu söyleyecektir: Analog çubuklar, lekeli bir akıllı telefon ekranındaki parmaklardan çok daha fazla doğruluk sağlar. En iyi akıllı telefon gamepad'lerinin bir listesini derledik. Hepsi yaklaşık 2.500 rubleye mal oluyor.

Moga Kahraman Güç

Moga Kahraman Gücü en ucuzu olmayabilir Android işletim sistemindeki cihazlar için gamepad'lerden, ancak yadsınamaz avantajları var. Bu tam boyutlu gadget, bazı rakiplerin zayıf hissini hissetmeden sağlam bir tutuş sağlayacak hoş bir dokuya sahip yuvarlak, ergonomik bir tasarıma sahiptir.

Navigasyon düzeni, D-pad çaprazına yer açmak için seçme tetikleyici ve önde biri diğerinden daha yüksek iki çubuk ile tipik bir çift analog tasarımdır. Sağ tarafta baklava desenli dört adet aksiyon butonu, arka tarafında ise iki adet omuz ve iki adet tetik yer alıyor.

Moga Hero Power'ın belki de en büyük artısı, telefonunuza Micro USB kablosuyla bağlanan ve oyun oynarken şarj eden yerleşik 2200mAh pildir. Bu çözüm benzersiz değil, ancak bu model bilinen tüm rakipler arasında en büyük pilin sahibidir.

Pyrus Teleskopik

"all-in" ilkesine dayalı konsol tipi çözümlerin aksine -one" Her düğmeyi, tetiği ve joystick'i tek bir cihaza sıkıştırmak isteyen Pyrus Teleskopik iki parça halinde gelir: biri akıllı telefonun sol tarafına, diğeri ise sağa takılır. Sonuç, yalnızca daha büyük boyutlarda hibrit bir Nintendo Switch konsolu gibi görünüyor.

Nispeten küçük yüzey alanına rağmen, Pyrus Teleskopik kontrolör oldukça işlevseldir. İki parçalı gamepad, başlatıcı ve seçici düğmeler, iki joystick (her iki tarafta bir tane), bir D-pad ve dört işlem düğmesi ile doludur.

Pyrus Teleskopik kayar mekanizma, 6,1 inçe kadar akıllı telefonları barındırır ve 350 mAh pili, Bluetooth ile bağlandığında tek bir şarjla 8 saate kadar dayanır. Ancak Pyrus Telescopic ile ilgili en güzel şeylerden biri, yerleşik mod anahtarıdır: Tek bir düğmeyi tıklatarak, düğme yapılandırmalarını gamepad modu, klavye girişi ve arcade modu arasında değiştirebilirsiniz.

8Bitdo Zero

Super Nintendo döneminin oyun kumandaları.8Bitdo Zero, mat gri kaplama, şık koruyucu kılıf ile retro estetiği zarif bir şekilde tamamlar ve bir retro maceracının isteyebileceği tüm programlanabilir düğmeleri barındırır.

Ancak bu gadget herkes için uygun değildir. Biraz küçüktür (yaklaşık bir anahtarlık boyutunda) ve yalnızca 18 gram ağırlığındadır, bir D-pad, Başlat ve Seç düğmeleri, dört işlem düğmesi ve iki tetikleyici içeren bir navigasyona sahiptir.

8bitdo, çoğu Android ve iOS cihazına kolayca takılan geçmeli bir braket ve tek bir şarjla 18 saat dayanabilen yerleşik 180 mAh pil ile birlikte gelir.

iPega PG-9017S

iPega PG-9017S, 10 inçe kadar tabletleri ve 380 mAh pilini bağlamanıza olanak tanır oyun oturumları arasında bağlı akıllı telefonları şarj eder. Gamepad, Bluetooth üzerinden 8 metreye kadar bir mesafede çalışır. Denetleyici kullanılmadığında açılan özel bir pil tasarrufu modu, 100 saate kadar bekleme veya 2 saate kadar aktif oynatma sağlar.

iPega'daki kontrollerin düzeni herkesin zevkine göre olmayabilir. İki paralel joystick biraz kısa ve çok iyi şekillendirilmemiş. Ancak, iPega'nın kendi lehine tartışılmaz bir argümanı var - kabul edilebilir bir fiyat. Bazı eksilere gözlerimizi kapatırsak, böyle bir uzlaşma için 20 dolar küçük bir bedeldir.

SteelSeries Stratus XL

SteelSeries Stratus XL muhteşem bir direksiyon sistemine sahiptir. Burada dokulu çift joystick, D-pad, dört olay düğmesi, dört LED'li bir dizi, tetikleyiciler ve omuzlar ve Android Ana Sayfa ve Geri navigasyonuyla eşleştirilebilen üç ön panel düğmesi bulacaksınız.

Bununla birlikte, oyun kumandası mükemmel olmaktan uzaktır. Stratus XL'de yerleşik bir tutucu yoktur - akıllı telefonunuzu yaslanacak bir destek bulmanız gerekir. İçinde şarj edilebilir pil de yok. Bluetooth üzerinden iletişim desteklenir. Yerleşik bir pilin olmaması, enerji verimliliği ile telafi edilir: üreticiye göre iki AA pil üzerinde cihaz 40 saate kadar oyun sağlar.

Matricom G-Pad XYBA

Matricom G-Pad XYBA rakipleri kadar şık görünmese de diğer birçok modelde kazandığı puanlar. Kurulumu çok kolaydır, çoğu cihazla uyumludur ve tek bir şarjla saatlerce çalışabilir.

Matricom navigasyonu, paralel bir düzende iki joystick (Sony'nin DualShock'u gibi), sol köşede bir D-pad içerir. Sağdaki ve ortadaki boşluk, Başlat, Seç, Kapat düğmeleri ve bir LED güç düğmesi dahil olmak üzere dört işlem düğmesiyle kaplanır.

Matricom için oldukça benzersiz bir seçenek, ekranda olanlara yanıt olarak titreşimler üreten geri besleme motorlarının varlığıdır. Olumsuz noktalar varsa, akıllı telefon standının olmamasıdır. Ancak fiyat/performans oranı göz önüne alındığında bu dezavantaj küçük bir dezavantaj olarak değerlendirilebilir.

Razer Serval

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Razer Android için oldukça iyi bir gamepad yayınladı. Özellikle yoğun oyun seansları sırasında gadget'ın elinizden uçup gitmesini engelleyen benzersiz dokulu tutuş ve düşünceli tasarıma sahip Serval modelinden bahsediyoruz.

Kontrol gelenekseldir: solda joystick ve D-pad ve sağda ikincil joystick dört işlem düğmesi bulunur. İki omuz ve iki tetik düğmesi, programlanabilir bir ön panel ve fiziksel arka ve ana sayfa düğmeleri ile birlikte arka alanı kaplar.

Serval'in şarj edilebilir pili yoktur - iki adet AA pil ile çalışır. Ancak bir akıllı telefon için ayarlanabilir bir klipsin yanı sıra iki çalışma modu vardır: Bluetooth ve Mikro USB üzerinden. Listemizdeki çoğu gamepad'in aksine, dört adede kadar benzersiz cihaz konfigürasyonunu bellekte saklayabilir ve birden fazla akıllı telefonu ona bağlamayı çok kolaylaştırır.

Satechi Bluetooth Kablosuz Oyun Kumandası

Satechi kontrolleri, Xbox gibi yerleştirilmiş 14 düğme ile temsil edilir. Joystickler kaydırılır: soldaki, sağdakinden daha yüksek bir konumdadır. Sağ tarafta yer alan yazı tipi ve renklerde dört eylem düğmesi, Xbox'a çok benziyor. Özel kontrol modları ve yaylı telefon klipsi var.

Ancak bir dezavantajı var - dahili pili yalnızca 220 mAh, ancak Satechi, pil tasarrufu seçeneği etkinleştirildiğinde bekleme modunda 10 saatten fazla sürebileceğini iddia ediyor.

Oyun kumandalarını bağlama hakkında

Android 4.0 Ice Cream Sandwich ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar varsayılan olarak oyun kumandalarını destekler. Ancak bu, daha eski bir sürümünüz varsa şansınızın bittiği anlamına gelmez. Çoğu gamepad, önceki cihazlara iyi sığar.

Ancak telefon Android'in en son sürümüne sahip olsa bile bu sorun yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Bazı oyunlar, bağlı denetleyici API'sinden tam olarak yararlanmaz ve bu nedenle düğmelere düzgün yanıt vermez. Neyse ki, tuşların, düğmelerin ve daha fazlasının işlevlerini yeniden eşlemenizi sağlayan bir üçüncü taraf uygulaması Tincore Keymapper var.

.