Android telefon bilgisayara nasıl bağlanır.

Windows 10, işletim sistemini akıllı telefonunuzla senkronize etmenizi sağlayan yerleşik bir yardımcı programa sahiptir. , farenizi ve klavyenizi kullanarak Android 'yi kontrol etmenizi sağlar. Ancak, tüm telefonlarda ve PC'lerde çalışmaz.

Android telefonunuzu PC'nize bağlamanın birkaç başka yolu vardır. Çoğu zaman, bu amaç için bir USB kablosu kullanılır, ancak aynı zamanda iyi olan ve bazen daha hızlı bağlantı hızları sağlayan kablosuz çözümler de vardır.

Windows 10'daki Telefon programınız

Windows 10'daki Telefonunuz programı bir telefon ile bir kişisel bilgisayarı birbirine bağlar. Android cihazlarla harika çalışır, aramaları almanıza ve mesaj göndermenize, bildirimleri görüntülemenize ve dosyaları her iki yönde aktarmanıza olanak tanır.

Bu güçlü bir araçtır, ancak Windows 10 kullanıcıları genellikle haksız yere atlar. Android telefonunuz varsa, doğrudan bilgisayarınızdan metin yazabilir, akıllı telefon bildirimlerini görüntüleyebilir ve fotoğrafları cep telefonunuzdan bilgisayarınıza hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz ve bunun tersi de mümkündür.

Android'de çekilen son 2000 fotoğrafı görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz. Ekran eşleme de şimdilik yalnızca Windows Insiders beta test kullanıcıları için çalışıyor, ancak yakında bu özelliğin herkesin kullanımına sunulacağının sözünü veriyorlar.

Bağlantı nasıl kurulur? İlk olarak, Google Play'den Your Phone Companion uygulamasını yükleyin ve bilgisayarınızdakiyle aynı Microsoft profilinde oturum açın. Ardından Windows Başlat menüsünden Telefonunuz programını başlatın. PC ile akıllı telefon arasında bağlantı kurmak için İzin Ver düğmesini tıklamanız gereken bir bağlantı penceresi görünecektir.

USB kablosu kullanarak bağlantı

Telefonunuzu bir bilgisayara bağlamak için kablo kullanmak kolaydır, ancak böyle bir bağlantı yalnızca dosyaları aktarmanıza izin verir, başka bir şey yapmaz. Telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak kontrol edemezsiniz.

Öncelikle mikro USB'yi telefona ve USB'yi bilgisayar bağlantı noktasına bağlayın. Bundan sonra, Android bildirim alanında USB bağlantı simgesini göreceksiniz. Bildirime tıklayın ve "Dosya Aktarımı" seçeneğini seçin.

Bilgisayarınızda yeni USB aygıtınızla ne yapacağınızı soran bir bildirim göreceksiniz. Üstüne tıkla. USB kullanım amacını ayarlayan bir pencere açılacaktır, "Dosyaları görüntülemek için cihazı aç"ı seçin.

Şimdi "Bilgisayarım"a gidin ve "Windows Gezgini" penceresinde telefonunuzu veya tabletinizi bulun. Cihaz simgesine tıklayarak akıllı telefonun dosya sistemine erişebilirsiniz. Dosyalar açılabilir, kopyalanabilir ve silinebilir ancak amacını bilmediğiniz kişilere dokunmayın. Fotoğraflar büyük olasılıkla DCIM klasöründe olacaktır.

Bluetooth bağlantısı

Yalnızca dosya aktarmak istiyorsanız Bluetooth kullanabilirsiniz. Bluetooth bağlantısı kablosuzdur ve dosya aktarımı hızlı ve kolaydır.

Öncelikle, Bluetooth'un hem Android'de hem de bilgisayarda açık olduğundan emin olun. Her şey açıksa, PC'niz, telefonunuzda bağlanabileceğiniz cihazlar listesinde görünür. Bu cihazı seçtikten sonra eşleştirme kodu bilgisayarda ve telefonda görüntülenecektir. Girin ve bir bağlantı kurmak için Eşleştir düğmesini tıklayın.

Bağlantı kurulduğunda, sistem tepsisinde Bluetooth simgesine sağ tıklayın. Ardından "Dosya Gönder" veya "Dosya Al" seçeneğini seçin ve istediğiniz dosyayı seçin."İleri" düğmesine tıkladıktan sonra dosya aktarımı başlayacaktır.

Üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla bağlantılar

Çoğu telefon, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bilgisayarınıza bağlamanıza olanak tanıyan bir USB kablosuyla gelir. Ancak, bir kablonuz yoksa veya kablosuz çözümleri tercih ediyorsanız, bilgisayarınıza ücretsiz bir uygulama kullanarak veya Bluetooth aracılığıyla başka yollarla bağlanabilirsiniz.

Join

Join, istemci-sunucu bazında çalışır. Google Chrome uzantısını ve Android uygulamasını yüklemeniz gerekir. Ardından iki cihazı birlikte eşleştirebilirsiniz. Okuduğunuz sayfayı gönderebilir, bilgisayar panosunun içeriğini mobil cihazınıza yapıştırabilir, SMS mesajları gönderebilir, ekran görüntüsü alabilir veya dosya aktarabilirsiniz.

Uygulama telefon üzerinde tam kontrol sağlamıyor ancak temel işlevlerle mükemmel bir iş çıkarıyor. Uygulama hafiftir ve bilgisayarınızı yavaşlatmaz. Yönetim her iki yönde de mümkündür. Yani okuduğunuz bir makaleyi hem bilgisayardan telefona hem de tam tersi şekilde gönderebilirsiniz.

Pushbullet

Pushbullet ile birden fazla cihazı senkronize edebilirsiniz ve bir cihazdaki dosyalar ve mesajlar diğer tüm cihazlar tarafından kullanılabilir. Tam olmasa da WhatsApp desteği var (salt okunur, cevap yok).

Ücretsiz paketin alınan mesaj sayısında bir sınır vardır - ayda 100 SMS ve WhatsApp. Ücretli sürümde bu sınırlar yoktur, ancak abonelik nispeten pahalıdır - ayda 5 dolar.

Scrcpy

Scrcpy - telefon ekranının içeriğini bilgisayarda görüntüleyen ve cep telefonunuzu kontrol etmenizi sağlayan bir program USB bağlantısı veya Wi-Fi ağı -Fi aracılığıyla cihaz. Program ücretsiz ve hatta açık kaynak. Çalışmak için root erişimine ihtiyacınız yok! Program, Android öykünücüsü - Genymotion yaratan Genymobile tarafından yazılmıştır.

Scrcpy hızlı ve güçlüdür. Doğru, uygulama, listemizdeki diğer tekliflerin çoğundan daha az kullanıcı dostu. En azından komut satırıyla çalışabilmelisiniz. Geliştirici, programı kendiniz oluşturmanızı önerir. Ancak, ağda zaten kullanıma hazır montajlar var. Kurulum sürecini büyük ölçüde kolaylaştıracak olan bunlardan birini indirebilirsiniz. Ayrıca geliştiricinin deposunda resmi bir sürüm var - scrcpy-win64-v1.14.zip.

​​​​

Programı başlatırken telefon bilgisayara bağlı değilse, bir hata mesajı görüntüleneceğini lütfen unutmayın. Telefonunuzu bağlantı için hazırlayın. Bunu yapmak için geliştirici menüsüne gitmeniz ve USB hata ayıklama modunu etkinleştirmeniz gerekir. Eylemlerin algoritması: Ayarlar'a gidin