Android için 8 ses kaydedici uygulaması.

Ses kayıt uygulamaları derslerde, seminerlerde, çeşitli halka açık etkinliklerde kullanılabilir. Ayrıca, kendi fikirlerinizi hızlı bir şekilde yakalamak için de harikadırlar. Diktafon, istenirse kolayca sesli bir günlüğe dönüştürülebilir. Sadece yanlış ellere geçmediğinden emin olmanız gerekiyor.

Çoğu Android akıllı telefon, yerleşik ses kayıt cihazlarıyla birlikte gelir. İyi çalışıyorlar, ancak işlevsellikten yoksunlar. Üçüncü taraf uygulamaları kullanmak en iyisidir. Ses Kaydedici, ortalama bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Kullanımı kolaydır ve birçok özelliği vardır. Parrot ve Cogi, öğrenciler ve gazeteciler için ideal olan ilginç özelliklere sahiptir.

Kolay Ses Kaydedici

Kolay Ses Kaydedici her yerde ve her zaman ses kaydetmeyi kolaylaştırır. Uygulamanın özelliklerinden biri de akıllı telefon ekranı kapalıyken bile arka planda ses kaydı yapabilmesidir.

Easy Voice Recorder, AMR ve PCM dahil olmak üzere çoklu dosya formatlarını destekler. MP3 ve WAV gibi popüler formatlar vardır. Program, istediğiniz zaman hızlı bir şekilde kayda başlamak için kullanışlı widget'lar ve kısayollarla birlikte gelir. Bir başka ilginç özellik ise akıllı saatler için Android Wear işletim sistemi desteği.

Uygulamada ses kaydının gereksiz kısımlarını silebilir, ses seviyesini artırabilirsiniz. Yankı veya arka plan gürültüsünü bastırma seçeneği vardır. Easy Voice Recorder'ın 4 dolara mal olan profesyonel versiyonu, tüm kayıtları otomatik olarak (manuel olarak da yapabilirsiniz) Google Drive veya Dropbox'a yükleyecektir. Profesyonel sürüm, Bluetooth mikrofonu ve Tasker zamanlayıcı uygulamasını destekler.

Ses Kaydedici

Ses Kaydedici önceki programdan kalan işlevsellikteki “deliği” kapatır. Yukarıda açıklanan tüm olasılıklar burada, ancak bunlara daha fazlası eklendi. Kayıt cihazının hassasiyeti, harici mikrofon desteği, kayıtları MP3 formatında geliştirilmiş ses kalitesiyle kaydetme ayarları vardır.

Özellikle kayda değer olan, kayıtların düzenlenmesidir. Ses Kaydedici, doğrudan uygulamada parçaları kırpmanıza, parçalardan ayrı parçalar kopyalamanıza, üçüncü taraf parçaları eklemenize ve gereksiz parçaları silmenize olanak tanır. Kaydetmeden önce son halini dinleyebilirsiniz.

Dezavantajı, kayıtları otomatik olarak bulut deposuna yüklemek için bir işlevin olmamasıdır. Ancak her zaman manuel olarak yapılabilir. PMR desteği yoktur, ancak WAV formatı desteklenmektedir. Uygulama ücretsiz olarak gelir ve reklam desteklidir. Ses Kaydedici, ihtiyacınız olan özelliklerin tamamını veya neredeyse tamamını sunar. Kayıtları düzenlemek için çeşitli seçenekler özel ilgiyi hak ediyor.

Parrot

Parrot bu listedeki en zengin özelliklere sahip ses kaydedici olabilir ve güzel arayüzü uygulamayı eğlenceli hale getirir. Parrot, öğretmenler, avukatlar, işadamları, gazeteciler vb. gibi ileri düzey kullanıcılar için yaratılmıştır. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kullanımı kolaydır ve işlev seti diğer birçok programı çok geride bırakabilir. Cihazı sallayarak kayda başlama işlevi vardır. Geri Sar, konuşmaları kaydetmek için harika bir seçenektir. Artık bir şeyleri kaçırma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Cihaz hafızası dolu ise program en eski kayıtları silmeye başlayacaktır. Uygulama, yalnızca son 30 dakikalık ses kayıtlarını kaydedecek şekilde yapılandırılabilir. Hafıza alanından tasarruf etmek için WAV yerine mp3 formatını seçebilirsiniz. Uygulama, akıllı telefonun tüm belleğini kullanmasa bile, arka planda çalışması için yine de önemli kaynaklara ihtiyaç duyar. Ancak Geri Sar kesinlikle kullanışlı bir araçtır. Uygulama ücretsiz olarak dağıtılır ve reklam içermez.

Sesli Notlar

Uzun dersleri veya röportajları kaydederken yaygın bir sorun, tek tek fragmanları bulmaktaki zorluktur.2 saat uzunluğundaki bir kayıtta birden fazla kelime öbeği bulmak kolay değil. Elbette, zamanı manuel olarak kaydedebilirsiniz. Ama bu çok uygun değil. Sesli Notlar, etiketleri kullanarak bir ses kaydının parçalarını hızla bulmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Bu uygulama herhangi bir olağandışı tasarıma veya özel özelliklere sahip değildir. Kaydı başlatmak için her zamanki büyük düğme var. Etiket eklemek için özel bir düğme de sağlanmıştır. Bu, kayda benzersiz bir renge sahip bir zaman damgası ekler. Kaydın bitiminden sonra işaretler ekleyebilirsiniz. Etiketleri yeniden adlandıramazsınız. Sadece zaman damgasını gösterirler. Sesli Notlar Play Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Zoho Notebook

Zoho sadece ses kaydetme özelliğine sahip bir not alma uygulamasıdır. Ayrı notlar oluşturabilir, bunları kategoriler halinde düzenleyebilir, metin notlarını resimler ve ses dosyalarıyla birleştirebilirsiniz.

​​​​

Tek dokunuşla notlar oluşturun. Tüm parça, çok hoş görünen bir ses dalgası olarak görüntülenir. Sesli notun rengini özelleştirebilir, yeniden adlandırabilir ve farklı not defterlerine taşıyabilirsiniz. Dahili alarm fonksiyonu çok kullanışlıdır. Notu görüntülemeniz ve ses kaydını dinlemeniz gerektiği anda hatırlatıcı almayı ayarlayabilirsiniz.

İçeriği gizli tutmak için kilitleme işlevini kullanabilirsiniz. O zaman yabancılar kayıtlara erişemez. Zoho'nun süslü özellikleri yok ama temel işini iyi yapıyor. Öğrenciler için harika bir seçimdir.

Otter

Otter bu listedeki en gelişmiş ses kayıt uygulamalarından biridir. Sınıflarda, çeşitli halka açık etkinliklerde, röportajlar ve iş toplantıları sırasında kullanmak uygundur. Bir kayıtta belirli bir kişinin konuşmasını arama işlevi vardır: arama yapmak ve paragraflar arasında geçiş yapmak için kaydın üst kısmındaki Konuşmacılar listesindeki isme tıklayın. Ayrıca, katılımcıların her birinin sohbete katkı düzeyini daha iyi anlamak için her konuşmacı için konuşma süresinin yüzdesi belirtilir. Gerekirse, bir fotoğraf ekleyebilirsiniz (işlev Android 11'den beri çalışır).

Dosyayı kaydettikten sonra, program aramayı basitleştirmek için anahtar sözcükler üretir. Oynatma sırasında bu anahtar sözcükler ses dosyasıyla senkronize edilir. Otter Play Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir, ancak toplam kayıt süresi ayda 600 dakika ile sınırlıdır. Bu kısıtlamayı kaldırmak için, maliyeti aylık 10 dolardan başlayan ücretli bir plana geçmeniz gerekir. İş tarifesi, arama sonuçlarının alaka düzeyine veya tarihe göre sıralanmasını, zaman kodlarını, gelişmiş gösterimi içerir.

.