Android'deki tüm arka plan uygulamalarını kapatmanın 7 yolu

Piyasa, şaşırtıcı performansa ve pil ömrüne sahip cihazlarla dolu olsa da, herkes en yeni işletim sistemine sahip en yeni akıllı telefon modellerini kullanmıyor. Çoğu kullanıcı ucuz, modası geçmiş modelleri tercih ettiğinden, istedikleri performansı ya da pil ömrünü alamadıkları ortaya çıkıyor.

Geliştirilip geliştirilemeyeceklerini merak ettiyseniz, Görev Yöneticisini kullanmayı düşünmeye değer. İşte Android işletim sisteminin arka planında çalışan uygulamaları hızlı bir şekilde kapatmanın yedi yolu. Bunları test ederken, en iyi sonuçların, zamanla yavaşlayan ve pillere gerekli gücü sağlayamayan daha eski ve daha ucuz modellerde elde edildiğini fark ettik.

Greenify

Greenify, en iyi pil tasarrufu sağlayan ve en iyi Android uygulama katillerinden biri olarak derecelendirilmiştir. Greenify, çok fazla güç kullanan diğer programları arar ve ardından arka planda çalışabilecekleri süreyi sınırlayarak onları hazırda bekletme durumuna sokar, bu da akıllı telefonun pil ömrünün uzamasına ve performansta hafif bir iyileşmeye yol açar.

Android'in daha yeni sürümlerinin (Marshmallow ve üzeri) kullanıcıları için, daha fazla verimlilik için Android işletim sisteminde yerleşik hazırda bekletme modunu geliştiren agresif bir hazırda bekletme modu sunulur. Arka plan programlarını devre dışı bırakmak, aynı zamanda ucuz cihazlar için gerçekten yararlı olan donmalarını da önler.

Eğer rootlu iseniz bu fonksiyonu genişletebilir ve erişilebilirlik elde edebilirsiniz. Greenify, çalıştırmak istemediğiniz bu yardımcı programların kara listesini oluşturmanıza izin verdiği için de iyi bir seçimdir.

Clean Master

Bir sonraki program, Play Store'daki en popüler uygulama katillerinden biri olan Clean Master. tonlarca özellik... Uygulama, önemsiz temizleyici, ücretsiz antivirüs, fotoğraflar için bulut depolama, tarayıcı uzantısı, RAM'i temizleyerek telefon hızlandırma, pil ömrünü artırma ve gereksiz dosyaları WhatsApp'tan kaldıran bir yardımcı program içerir. Kısacası, bu, Clean Master'ı çok kullanışlı kılan bir uygulama için oldukça fazla işlevselliktir.

Uygulamadaki özel bir yardımcı, size çok fazla pil gücü tüketen programların bir listesini verir ve bunları kapatmanızı önerir. Clean Master ayrıca, bir uygulamayı devre dışı bırakmanın pil ömrü üzerindeki etkisini gösteren ve belirli uygulamaları devre dışı bırakarak elde ettiğiniz pil ömrünü gösteren istatistikleri de tutar.

ES Görev Yöneticisi

Bir Android telefonunuz varsa, daha önce duymuş olabilirsiniz ES Görev Yöneticisi - bir uygulama katili ES Dosya Gezgini ile aynı geliştiriciden. Bir görev yöneticisi, önbelleği temizleme, cihaz önyükleme yöneticisi, pil optimize edici, hafıza kartı analizi ve daha fazlasını içerir.

Bu asistanda tüm programları tek dokunuşla kapatma fonksiyonu mevcuttur. Ancak bu seçenek, tüm araçları aynı anda kapatmayacak olanlar için can sıkıcı olabilir. Başlatma Yöneticisi, gereksiz uygulamaları akıllı telefonunuzu açtığınızda başlayanlar listesinden çıkarmanıza izin veren kullanışlı bir eklentidir. ES Task Manager, telefonunu tek tıkla hızlandırmak isteyenlerin vazgeçilmezidir.

Gelişmiş Görev Yöneticisi

ES Görev Yöneticisinin aksine, Gelişmiş Görev Yöneticisi cihazda çalışan programların bir listesini gösterir, ve cihazı hızlandırmak ve pil şarjını uzatmak için gereksizleri seçmeyi ve devre dışı bırakmayı mümkün kılar. Önemli uygulamaları ani kapanmalardan ve veri kaybından kurtarmak için Yoksay Listesini de kullanabilirsiniz.

Telefonunuzu yanlışlıkla indirebileceğiniz kötü amaçlı dosyalardan korumak için içeride bir virüs tarayıcı bulunmaktadır. Gereksiz uygulamaları nispeten kolayca silebileceğiniz özel bir özellik gereksiz olmayacaktır. Ve en önemlisi: Advanced Task Manager, bir süre bekleme modunda olan uygulamaları kapatma işlemini otomatikleştirmenize olanak tanır.

ShutApp

ShutApp, pil gücü kullanan uygulamaları tek tıkla anında kapatmanıza olanak tanır. Aracın kullanımı kolaydır ve üç bölüme ayrılmıştır. Bu nedenle, uygulamaları tek tek devre dışı bırakabilir, işlemciyi bekleme modunda hazırda bekletme moduna alabilir veya WiFi, Bluetooth ve senkronizasyon gibi özellikleri kullanılmadığında otomatik olarak kapanacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

Pil gücünün önemli ölçüde korunmasına yardımcı olmak için tek tıklamayla hazırda bekletme çözümü uygulanmaktadır. Bu uygulamanın listenin en altında olmasının tek nedeni, oldukça sık açılan can sıkıcı tam ekran reklamlardır. Program, reklamları devre dışı bırakma ve tüm işlevleri ortaya çıkarma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, reklamlar can sıkıcıysa, uygulamanın ücretli sürümünü satın almanız yeterlidir.

Naptime

Uygulama Ünlü programcı Francisco Franco'dan Naptime, uygulamaları mükemmel bir şekilde bulur ve bağlantısını keserek onları bekleme modunda doğru çalışmaya zorlar modu. Agresif hazırda bekletme modu, ekranı açtıktan sonra çalışmayı durdurur. Bu, cihaz kullanılırken hiçbir işlemin gizlenemeyeceği anlamına gelir.

Uygulamanın çalışması için kök ayrıcalıkları gerekiyor, ancak bir geçici çözüm var. Bunu yapmak için, program ilk kez başlatıldıktan sonra açılacak olan komutları kaldırarak ADB üzerinden Naptime DUMP izinlerini almanız gerekir. Açıkçası Naptime yeni başlayanlar için değildir ve yalnızca en azından ADB kullanma konusunda temel bilgiye sahip kişiler tarafından kullanılmalıdır.

Geliştiriciler için Özellikler

Uygulamaları devre dışı bırakmak için üçüncü taraf araçları kullanmak istemiyorsanız, aynı etkiyi elde etmek için yerleşik araçları kullanabilirsiniz. Bir cihazda çalışabilecek arka plan işlemlerinin sayısını sınırlamaya yardımcı olurlar. Bu ayarlara birkaç basit adımda erişilebilir.

Ayarlarda "Telefon hakkında" menüsünden firmware numarasına art arda tıklayarak geliştirici moduna girin."Geliştiriciler İçin" menüsünde, "Uygulamalar" menüsüne gidin ve "Arka Plan İşlem Sınırı" düğmesini tıklayın ve kabul edebileceğiniz işlem sayısını seçin - hepsi bu!

Aynı menüdeki "Arka planda işlem yok" seçeneğine tıklayarak uygulamaların arka planda çalışmasını da engelleyebilirsiniz. Bu, diğerine geçerken herhangi bir işlemi sonlandıracaktır. Ne yazık ki, bunun genel performans üzerinde her zaman olumlu bir etkisi olmaz, çünkü her geçiş yaptığınızda önce programları başlatmanız gerekecek ve bu biraz zaman alacaktır.

.