6 çevrimiçi gerçek boyutlu cetvel.

Sadece okul çağındaki çocukların ve marangozların bir cetvele ihtiyacı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, hemen hemen herkesin zaman zaman bu araca ihtiyacı vardır. Gerçek bir hattınız yoksa, neden bir bilgisayar hattı kullanmıyorsunuz?

Bu cetveller, elinizde başka alet olmadığında kullanışlı olabilir. Ancak ölçümlerin yeterince doğru olacağının garantisi yoktur. Bu nedenle, yüksek hassasiyetli işler için bunları kullanmanızı önermiyoruz. Servisler ve uygulamalar, çizilen santimetrelerin gerçeklerine karşılık gelmesi için otomatik olarak kalibre etmeye çalışsalar da, her zaman başarılı olmazlar.

Doğruluklarını iki kez kontrol etmek daha iyidir. Standart boyutlu bir ürünle bunu yapmak kolaydır. Örneğin, bir banknot kullanmak. Bu nedenle, 100 veya 500 rublelik banknotun uzunluğu 150 mm ve 2000 rublelik banknotun uzunluğu 157 mm'dir.

iRuler

iRuler 2007'den beri faaliyet gösteren çevrimiçi bir hizmettir. Siteye girdikten sonra, bilgisayar ekranınızda normal bir cetvel göreceksiniz. Ölçümler hem milimetre hem de santimetre olarak ve inç olarak yapılabilir.

Site, cetveli doğru şekilde görüntülemek için monitörün köşegen boyutunu ve çözünürlüğünü otomatik olarak belirler. İşlev yanlış çalıştıysa, diyagonal ve çözünürlüğü manuel olarak belirlemek için "monitör boyutunuzu seçin" üzerine tıklayın.

Bu basit araçla tanışmanızı burada tamamlayabilirsiniz, hizmetin başka bir işlevi yoktur.

PiliApp Gerçek Cetvel

PiliApp Gerçek Cetvel, daha fazla işlevsellik açısından iRuler'dan farklı olan başka bir ekran cetvelidir.

Sayfaya ilk ziyarette servis, ekran köşegeninin otomatik olarak belirlenmesinin doğruluğunu onaylamanızı isteyecektir. Boyutlar monitörünüze uymuyorsa, listeden köşegeni seçebilir veya boyutu manuel olarak girebilirsiniz. Ancak "Monitör boyutunu bilmiyorum" seçeneği de var.

İkinci durumda, boyutlarını biliyorsanız, köşegen ölçmek için aynı banknotu, kredi kartını veya örneğin iPhone'u kullanabilirsiniz."Sürükle" düğmesine tıklarsanız, cetvel, ekranda istediğiniz herhangi bir yere kolayca taşınabilen ayrı bir tarayıcı penceresinde açılır.

FreeOnlineRuler

FreeOnlineRuler, yukarıda bahsedilen sitelerin sahip olmadığı ek seçeneklere sahiptir. Fareye tıklayarak cetvel kolayca ekranda herhangi bir yere sürüklenebilir. Tıklarken Ctrl tuşunu basılı tutarsanız, yine de döndürebilirsiniz. Bu, düzensiz geometrik şekillere sahip nesneleri ölçmek için kullanışlıdır.

Sayfanın alt kısmında, yalnızca bir ölçeğin görüntülenmesini istiyorsanız, ekranın santimetre veya inç cinsinden işaretini kaldırabilirsiniz. Ve "çevrilmiş" onay kutusunu işaretlerseniz, sıfır işareti sağa hareket edecek ve sırasıyla sağdan sola ölçümler yapılacaktır.

FreeOnlineRuler hizmetinin ayrıca bir kalibrasyon aracı vardır. Ekranın altındaki "Lütfen cetvelinizi kalibre edin" seçeneğini tıklayın. Burada, boyutları bilinen bir kredi kartı, banknot veya kağıt yaprağı kullanarak kalibre edebilirsiniz.

Cetvel by Xalpha Lab

Yukarıda açıklanan siteler bilgisayarda kullanım için iyidir, ancak akıllı telefonda değil. Telefonunuz veya tabletiniz için bir cetvel istiyorsanız, özel bir uygulamaya ihtiyacınız var.

Android akıllı telefonunuz varsa Cetvel uygulamasını kullanmanızı öneririz. Google Play'deki kullanıcılar tarafından yüksek puan aldı (neredeyse 9 bin kullanıcı 4,6 puan verdi). Ölçülen nesnenin boyutuna ve konumuna göre yükseklik ve genişlik kılavuzlarını sürükleyin.

Ekranda herhangi bir boş alana tıklarsanız üst menü açılacaktır. Burada karanlık temaya geçebilir, birimleri değiştirebilir, madeni para veya kredi kartıyla kalibre edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Tabii ki, telefon ekranı monitörden çok daha küçük olduğu için bir akıllı telefon uygulamasıyla sadece küçük nesneleri ölçmek uygundur. Ancak bazı durumlarda bu yeterli olabilir.

Google Measure

Büyük nesnelerle çalışmak için Google Measure 'ye dikkat etmenizi öneririz. Bu, 2016 yılında tanıtılan ve ölçüm yapmak için bir akıllı telefon kamerası kullanan bir artırılmış gerçeklik uygulamasıdır. Ölçümlerinizin fotoğraflarını daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Bu, özellikle örneğin bir mobilya mağazasında bir kanepe seçenler için çok uygun bir özelliktir.

Uygulama doğru kullanıldığında oldukça iyi çalışıyor. Test ederken, 182 cm genişliğinde bir masayı doğru ölçebildi, ancak 28 cm olan masadaki çıkıntıyı 25 cm olarak ölçtü Uygulamanın kendisi, ölçümlerinde aynı 3 cm'lik bir hata olabileceği konusunda uyarıyor. Dokulu, iyi aydınlatılmış yüzeylerde kullanılması tavsiye edilir.

Cetvel, Tue Nguyen Minh

Bir iPhone'unuz varsa, Android'den daha az uygulama bulamazsınız. En iyilerinden biri, Vietnamlı geliştirici Tue Nguyen Minh'den 3'ü 1 arada Cetvel. Bu uygulama yalnızca normal ekran cetveline değil, aynı zamanda artırılmış gerçeklik işlevselliğine ve cetveli yazdırma yeteneğine de sahiptir.

Uygulama başlatıldığında, telefonun kamerasına erişim isteyecektir. Bu, artırılmış gerçeklik kullanan ölçümler için gereklidir. Normal bir cetvel ile 10 santimetreye kadar olan nesneleri ölçebilirsiniz.

Bu arada, iPhone'un en son sürümlerinde zaten Measurement adlı yerleşik bir uygulama bulunur. Artırılmış gerçekliği de kullanabilir.

.